Od vzniku sa behu zúčastnilo 136 677 ľudí vo viac ako 40 miestach na celom svete. Podarilo sa vyzbierať už viac ako sedem miliónov eur na výskum poranení miechy, kam mimochodom putuje aj 100% zo štartovného.

Celú akciu zastrešuje spoločnosť Red Bull, s ktorým mám už nejaké spolupráce za sebou. A preto, keď ma oslovil na celoslovenskú videoprodukciu tejto obrovskej akcie, nemohol som odmietnuť.World-Run

Okrem videa zo samotnej akcie sme pre bežcov pripravili aj promo video, v ktorom môžeme vidieť známe osobnosti ako herec Filip Tůma, moderátor Matej “Sajfa” Cifra,  YouTuber Daniel “Gogo” Štrauch, motocyklový pretekár Ivan Jakeš, crossfit tréner Dominik Hopjak, reprezentant Slovenska v sledge hokeji Marián Ligda či kajakárka Jana Dukátová. Síce bez slov, ale svojou účasťou vo videu a na projekte vyzývajú všetkých, aby sa na beh prihlásili.

Každý ambasádor je niečim iný, výnimočný a tomu sme chceli prispôsobiť aj rozmanitosť lokácií. Nakrúcalo sa na rôznych miestach, ako napríklad vrch Kamzík, okolie Liptovskéko Mikuláša, ale aj lokality v centre Bratislavy – Petržalka, Lodenica či most SNP. Miesta majú reflektovať emóciu, ktorou video korešponduje a ich rozmanitosť symbolizuje rôznorodosť jednotlivých ambasádorov.

Propagačné video charitatívneho behu, ktorý podporili aj viaceré známe tváre, si môžete pozrieť tu: http://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/sk/novinky/emotivne-video-vyjadruje-viac-ako-tisic-slov-3864/

maxresdefault

Nielen vizuálna, ale aj hudobná časť snímky je od slovenského autora.

Jureš Líška, frontman skupiny Fallgrapp, zložil túto hudbu čisto pre účely videa. Hudba vyjadruje nádej, gradáciu a veľkoleposť myšlienky ako aj spoločné odhodlanie ambasádorov.

Beh Wings for Life World Run sa tento rok uskutoční v Bratislave 8. mája o 13:00 (CET.) Na štarte sa stretnú nielen všetci ambasádori z videa, ale aj ďalšie osobnosti, ako napríklad herec Róbert Jakab, bežec Gabriel Švajda či biker Filip Polc.

Príď bežať po ich boku a vyjadri svoju spolupatričnosť tiež. Spravíš tak niečo dobré nielen pre svoje zdravie, ale aj pre tých, ktorí behať nemôžu. Registrácia je možná na www.wingsforlifeworldrun.com, kde nájdeš všetky podmienky a informácie.


Autor: Boris Holečko

Foto: wingsforlifeworldrun.com