Máš problém učiť sa? Tieto aplikácie ti pomôžu zlepšiť gramatiku, udržať koncentráciu pri štúdiu, ale aj efektívnejšie riadiť svoj čas. Stačí si vybrať podľa tvojich individuálnych potrieb a preferencií.

Ak si progresívnejší typ ale nevieš ako zmanažovať všetky vysokoškolské povinnosti, tieto aplikácie budú pre teba skvelým pomocníkom. V počítači alebo na tablete môžeš mať všetky svoje virtuálne zošity a elektronické podklady pokope.

1. Microsoft OneNote

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
OneNote ponúka synchronizáciu poznámok vrámci rôznych zariadení. Zdroj: Microsoft.com

Ak hľadáš jednoduchú aplikáciu na prehľadné zapisovanie poznámok, OneNote je ideálna voľba. Je súčasťou balíka Microsoft 365 a ak si študent, máš ju úplne zadarmo. Pokiaľ vlastníš pero, ktoré je kompatibilné s tabletom, môžeš využívať možnosť písania ručne a následne konvertovať tvoj text do klávesnicovej formy.

Poznámky si môžeš rôzne upravovať, zvýrazňovať, pridávať fotografie a videá a dokonca aj zdieľať medzi spolužiakmi. Aplikácia je dostupná pre obe verzie – Android aj IOS a je taktiež kompatibilná s počítačom alebo tabletom.

2. Forest

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
Dodrž časomieru a vybuduj si svoj vlastný virtuálny les. Zdroj: Forestapp.cc

Pokiaľ patríš medzi tých, ktorí majú problém udržať si pozornosť a sústredenie, aplikácia Forest ti pomôže bojovať proti prokrastinácii. Stačí si nastaviť čas, počas ktorého sa chceš venovať štúdiu. Pri každom úspešnom dodržaní stanoveného časového limitu, vyrastie strom, ktorý sa ti automaticky uloží do tvojho osobného virtuálneho lesa. Ak však aplikáciu opustíš, strom uhynie.

Vysádzať lesy môžeš aj spoločne so svojimi priateľmi, čo ti môže navodiť pocit podpory a súťaživosti. Aplikácia je kompatibilná len s tabletom alebo telefónom. Pokiaľ máš záujem o jej využívanie, budeš však musieť uhradiť poplatok vo výške 3,99€.

3. TickTick

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
Vďaka tejto aplikácii už na nič nezabudneš. Zdroj: Ticktick.com

TickTick je jednoduchá a praktická plánovacia aplikácia pre tých, ktorých už nebaví písať si rôzne zápisky a lístočky a hľadajú efektívnejší spôsob organizácie úloh. Táto aplikácia je najlepším pomocníkom počas skúškového obdobia, kde si môžeš rýchlo a jednoducho organizovať svoje štúdium. Navyše, je cross-platformová, čo znamená, že si svoje poznámky môžeš otvoriť a zapisovať na rôznych zariadeniach.

Ak chceš však využívať rôzne rozšírené funkcie, ktoré aplikácia ponúka, môžeš si zaplatiť premium verziu za 39,99€ na celý rok. Plne ti však postačí aj bezplatná verzia, ktorá ponúka širokú škálu nástrojov.

4. Notability

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
Jednoducho si môžeš zdielať poznámky medzi spolužiakmi. Zdroj: Notability.com

Notability je jednou z najpopulárnejšich študentských aplikácií na zapisovanie a úpravu poznámok. Okrem týchto základných funkcii máš možnosť vpisovať do PDF dokumentov, synchronizovať vytvorené poznámky do rôznych úložísk, alebo vkladať videá.

Najzaujímavejšou funkciou je nahrávanie zvuku, počas ktorého si môžeš robiť rôzne poznámky. Po prehraní záznamu budeš mať presný prehľad o tom, k čomu a kde si si poznámky vytvoril. S ich prehľadnosťou tak nebudeš mať problém. Táto aplikácia je dostupná výlučne pre držiteľov zariadení od spoločnosti Apple a je úplne zadarmo.

5. Grammarly

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
Gramatika ti už viac nebude robiť problém. Zdroj: Grammalrly.com

Pokiaľ píšeš články či maily po anglicky, alebo potrebuješ pomôcť s esejou, Grammarly je to, čo hľadáš. Poradí ti so štylistikou, opraví gramatiku a zlepší komunikáciu v anglickom jazyku. Ak jej povolíš prístup na ovládanie, aplikácia ťa bude automaticky upozorňovať na chyby v texte, poskytne vysvetlenie čo si urobil nesprávne a navrhne správne riešenia.

AI softvér aplikcie je navrhnutý tak, že dokáže opraviť až 150 chýb v jednom texte. Najväčšou výhodou používania Grammarly je to, že ako jedna z mála aplikácií skenuje tvoj text a porovnáva ho s ostatnými. Táto funkcia umožňuje predchádzať plagiátorstvu v tvojich prácach a zabraňuje nevhodnému použitiu obsahu.

6. Class Timetable

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
Vďaka Timetable nikdy nezabudneš na to, kedy máš skúšku alebo test. Zdroj: classtimetable.app

Aplikácia Timetable je primárne určená pre študentov na organizáciu svojho času. Môžeš si jednoducho zapísať svoj školský rozvrh a zistiť, koľko času ti ostáva na učenie a ostatné aktivity. Ak si držiteľom zariadenia od Applu, môžeš tiež vytvárať rôzne farebne rozlíšené upozornenia, ktoré poskytujú lepší prehľad. Aplikácia poskytuje aj extra priestor na zapisovanie domácich úloh. Základnú verziu máš bez akéhokoľvek poplatku.

Timetable má aj rozšírenú verziu za jednorázový poplatok 1,99€, vďaka ktorej budeš mať prístup k väčšej palete farieb, upozorňovaniu notifikáciami a k mnohým iným výhodám.

7. Focus@will

najpoužívanejšie aplikácie na štúdium
Aplikácia sa opiera o výskum v oblasti neurovedy a psychológie hudby. Zdroj: focusatwill.com

Ak máš problém s koncentráciou a nevyhovuje ti ticho počas učenia, aplikácia Focus@will poskytuje široký výber hudby, ktorá má priaznivý vplyv na aktiváciu ľudského mozgu. Aplikácia kategorizuje audio do rôznych skupín, podľa toho, či chceš relaxovať, študovať alebo pracovať.

Focus@will ponúka bezplatnú skúšobnú dobu na 28 dní, avšak po jej uplynutí sa spoplatní. Je to ideálna možnosť, ak chceš zistiť, či ti stimulačná hudba pomôže pri učení.