Streamovacia služba si od svojho vzniku rozširuje portfólio a možnosti. Pridala pre predplatiteľov hry, odkúpila a založila herné štúdiá a vytvorila niekoľko mobilných hier založených na svojich seriáloch. Najnovšie chce expandovať do vysokonákladových herných titulov a zamestnáva naň špičky v odbore.

Joseph Staten, ktorý pracoval na úspešnej videohernej franšíze Halo, oznámil 17. apríla spoluprácu prostredníctvom svojho twitteru. Potvrdil, že bude pracovať na poste kreatívneho režiséra pre novú multiplatformovú hru.

Podľa techcrunch už v novembri dala spoločnosť najavo, že plánuje vytvoriť vlastný AAA titul, čo sa dalo zistiť z jej ponuky pracovných pozícií. Hľadali napríklad Game Directora na veľký titul aj napriek tomu, že spoločnosť doteraz ponúkala hry len pre smartfóny a tablety. Môžeme teda očakávať, že Joseph Staten nie je posledný veterán, ktorého Netflix na svoju hru zamestnal.

Prvé kroky do herného sveta

Streamovacia služba v roku 2018 spolupracovala na interaktívnom filme Black Mirror: Bandersnatch, v ktorom si recipient volil, ako bude príbeh prebiehať. Následne sa v máji 2021 začali objavovať správy o prieniku spoločnosti na videoherný trh.

Keď v septembri toho istého roku oznámili odkúpenie vývojového štúdia Night School Studio, v správe tiež uviedli, že budú spolupracovať s ďalšími vývojármi z celého sveta. Chcú zamestnať najlepšie talenty v priemysle, aby priniesli kolekciu exkluzívnych hier pre všetky druhy hráčov každej úrovne.

Netflix zamestnal viacero veľkých mien

V novembri 2021 spoločnosť vydala 5 hier pre smartfóny, spojených so svojím seriálovým hitom Stranger Things. Netflixu tak odpadla nutnosť hru lincencovať a pritom naplno využiť potenciál fanúšikovskej základne. O správnosti kroku vypovedá aj najnovší prieskum marketingovej spoločnosti Deloitte. Ako informoval portál gameindustry.biz, 45 % hráčov chce viac hier založených na filmoch a seriáloch a 44 % sa rozhodlo zahrať si hru po zhliadnutí filmu či seriálu.

Po odkúpení niekoľkých ďalších štúdií služba oznámila založenie svojho vlastného vo Fínsku a následne ďalšieho v Kalifornii. Na ich vedenie Netflix zamestnal Marka Lastikka, bývalého výkonného producenta v Electronic Arts, a výkonného producenta hry Overwatch od spoločnosti Blizzard Entertainment Chacka Sonnyho.

Streamovacia služba chce vydávať hry na svojej platforme

Netflix už v roku 2021 spustil niekoľko herných titulov vo svojej aplikácii a k dnešnému dňu je ich dostupných pre predplatiteľov až 50. Podľa doughnut sa riaditeľka externých hier Leanne Loombe vyjadrila, že Netflix chce vydávať hry aj od iných štúdií. Potvrdila, že rokujú s viacerými nezávislými štúdiami o tom, že by vydali ich hry na svojej platforme.

O ďalších streamovacích službách sa môžete dočítať tu.