V čarovnej atmosfére pod holým nebom si budú môcť študenti prísť vypočuť živé nahrávanie podcastu, ale aj známe tváre zo sociálnych médií. Chýbať nebude ani súťaž o vecné ceny. 

Mestská organizácia Zaži v Trnave chystá v spolupráci s FMK UCM podujatie zamerané na študentov stredných a vysokých škôl. Event s názvom Podcast park sa uskutoční 7. mája o 17.00 v trnavskom Ružovom parku. Jeho cieľom je priniesť do tejto časti mesta zážitky, ktoré by boli atraktívne aj pre mladých ľudí. “Vnímame, že je dôležité zapájať do kultúrneho diania mesta aj skupiny stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorých je v trnave niekoľko tisíc. Chceme ich prilákať do pekných mestských zón, do ktorých možno zatiaľ nechodia, nech ich spoznávajú a trávia v nich čas,“ hovorí Peter Cagala, riaditeľ mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave

Na podujatie preto zavítajú influenceri Milan Bardún známy ako Milan Bez Mapy a Samuel Miškov, ktorý na internete vystupuje pod pseudonymom samo_zvany. Na influencerov čakajú moderované rozhovory, ktoré súvisia s ich tvorbou a budovaním osobnej značky. Moderátorkou rozhovorov bude Rebeka Ryšková z FMK UCM. Okrem iného prídu na event hlavní protagonisti Vedátorského podcastu, Samuel Kováčik a Jozef Kleberc. Vedátorska dvojica sa postará o nahrávanie živého podcastu s edukačnou témou. 

Prípravu podujatia sa mestská organizácia rozhodla prepojiť s vysokoškolákmi. Iniciatívy sa chopili študenti z Kabinetu eventov FMK UCM. „Prepojenie s univerzitou nám prišlo ako dobrá fúzia. Študenti FMK dostali zadanie vytvoriť event v obnovenom Ružovom parku. Z troch nápadov sme vybrali práve Podcast park. Podcasty sú fenoménom, ktorý zasahuje práve mladšiu generáciu“, dodáva Cagala.

Organizátori z Kabinetu eventov nazbierali cenné skúsenosti

Študenti na príprave eventu Podcast Park participovali od začiatku akademického roka. „Organizácia eventu nás veľa naučila. V rámci nášho tímu sme si rozdelili úlohy, aby každý robil to, v čom je najlepší. Takúto spoluprácu medzi mestom a univerzitou vnímame veľmi pozitívne, keďže sme si vďaka nej na vlastnej koži vyskúšali, aké je to pripravovať veľký event,“ objasňuje študentka Rebeka Ryšková.  

Pre návštevníkov bude k dispozícii aj stánok s občerstvením či dobrou kávou, ktoré zabezpečí OOZI. Počas prestávok medzi rozhovormi sa návštevníci budú môcť zapojiť do kvízu, v ktorom  budú môcť získať knihy od vydavateľstva Slovart alebo kupóny od donáškovej služby Wolt.

Plánované ukončenie podujatia je o 19:30, v prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do kina Hviezda na Paulínskej ulici. Vstup na event je voľný. Návštevníkom však organizátori odporúčaju vziať si deky na sedenie.

Viac informácii o podujatí je k dispozícii v udalosti na Facebooku.

Harmonogram: 

  • 17:15 – Moderovaný rozhovor s influencerom Samuelom „Samozvaným“ Miškovom, 
  • 18:00 – Nahrávanie Vedátorského podcastu so Samuelom „Vedátorom“ Kováčikom a Jozefom Klebercom,
  • 19:00 – Moderovaný rozhovor s influencerom Milanom Bardúnom, alias Milanom Bez Mapy,
  • 19:30 – predpokladaný koniec podujatia.