Pauza kvôli nezhodám

Úspešný seriál o každodennom živote dvoch žien a ich priateľoch v malom fiktívnom mestečku Stars Hollow si zamilovalo niekoľko generácií. Príbehy Lorelai Gilmore a jej dcéry Rory sme mohli sledovať niekoľko rokov aj na našich staniciach. Legendárne ,,Gillmorky” si prvýkrát diváci mohli pozrieť na stanici The WB v roku 2000. Prvá séria bola taká úspešná, že sa tvorkyňa – Amy Sherman-Palladino, rozhodla napísať ďalších sedem. V roku 2007 však táto divácka srdcovka nečakane zmizla z obrazoviek. Za pomyselnou bodkou údajne stoja nezhody medzi tvorkyňou a štúdiom. Amy skončila ešte predtým, ako sa odvysielala siedma séria a priznáva, že si ju ani nepozrela. Radostnou správou ale je, že tvorcovia seriálu Amy Palladino a jej manžel Daniel na poste výkonného producenta ohlásili ,,comeback”.

Scott Patterson ako Luke Danes, Lauren Graham alias Lorelai Gilmore, Alexis Bledel ako Rory Gilmore a Matt Czuchry ako Logan

Pripravte si lyže a plavky

Minisériu pôvodne nazvali ,,Seasons”, teda obdobia. Neskôr dostala globálnejší názov ,,A year in the life” – Rok v živote. Zatiaľ čo série vysielané do roku 2007 mali okolo 20 epizód, Seasons obsahuje štyri časti s príznačnými názvami – Jar, Leto, Jeseň, Zima. Nadšenci však nemusia smútiť, každá epizóda trvá 90 minút. Okrem hlavných predstaviteliek, Lorelai a Rory, sa môžeme tešiť na takmer všetky pôvodné postavy, vrátane babičky Emily (Kelly Bishop), Lukea (Scott Patterson) či najväčšiu parťáčku Sookie (Mellisa McCarthy). Bohužiaľ, herec Edward Herman, ktorý stvárnil otca Lorelai – Richarda Gilmora, zomrel pred dvoma rokmi, vo veku 71 rokov.

Bude to klasika

Prvé zábery z miniseriálu zobrazujú Rory ako učiteľku a vyzerá to tak, že Luke stále prechováva silné city k Lorelai. Fanúšikovia špekulujú o ďalšom dieťati v rode Gillmorovcov. Zábery, ktoré sa objavujú na oficiálnom instagramovom účte Gilmoregirls či Netflixe, naznačujú, že tvorcovia seriálu zachovali jeho pôvodnú tvár, ktorú tak milujeme. Nebude núdza o sarkastické poznámky, vtipné dialógy, ani pravdivé postrehy a myšlienky z každodenného života. Tvorkyňa seriálu priznáva, že návrat ku Gilmorkám po dlhých deviatich rokoch je nostalgický a zároveň dodáva, že s jeho pokračovaním si to rozmyslí. Prvú epizódu odvysielala streamovacia online služba Netflix 25. novembra 2016.


Zaujímavosti:    

֍ Scenár Gilmoriek má 75 až 80 strán, zatiaľ čo ostatné seriály mávajú 45 až 50.

֍ Stars Hollow, v ktorom sa dej odohráva, je v skutočnosti len fiktívne mestečko vytvorené spoločnosťou Warner Bros v Burbanku v Kalifornii. Tvorcovia použili prvky miest Essex, Wallingford, Washington a Connecticut.

֍ Ulice a domy sa v skutočnosti nachádzajú na iných miestach, ako ich vidíme v seriáli.

֍ Domy Lorelai a Sookie sú v skutočnosti jeden a ten istý dom.

֍ Viacero exteriérov z GG sa použilo aj v seriáli Priatelia.

֍ Herečka Lauren Graham a Mathew Perry zo seriálu Priatelia spolu chodili v roku 2002. V tomto čase sa vysielali obidva seriály, čo znamená, že fiktívna Lorelai a Chandler spolu randili.

֍ Alexis Bledel (Rory) v skutočnosti nenávidí kávu. Počas natáčania mala vždy v šálke naliatu kolu.

֍ Keiko Agena, ktorá stvárnila seriálovú Lane (najlepšiu priateľku Rory) je v skutočnosti Japonka, nie Kórejčanka a narodila sa na Havaji.

֍ V úvodnej sérii mala Keiko a.k.a. Lane 27 rokov – bola len o 5 rokov mladšia ako Lorelai v prvej časti.

֍ Kelly Bishop (stará mama Emily) v skutočnosti vyhrala hudobné ocenenie Tony Award za účasť v speváckom zbore. Tvorcovia na tomto fakte založili jej postavu, ktorá miluje muzikály. Jej seriálový manžel Richard (Edward Hermann) získal toto ocenenie v tom istom roku.

֍ Luke (Lorelainin priateľ) nosí počas celého seriálu baseballovú čiapku, pretože herec Scott Patterson hrával v malých ligách za Yankees, Dodgers a Rangers predtým, než sa stal hercom.

֍ Danny Strong, ktorý si v seriáli zahral úlohu Doyla McMastera (editor Yale Daily News a priateľ Paris) je v skutočnosti spisovateľ. Podieľal sa na scenári Hier o život: Drozdajka 1 a 2

֍ Jenji Kohan, ktorá je momentálne hlavnou producentkou seriálu “Orange is the new black”, bola producentkou prvých 12 epizód GG.


Zdroj: buzzfeed.com
Autor: Kristína Zajacová

Pozri aj:

Seriálové comebacky vo veľkom štýle

Seriálové comebacky vo veľkom štýle III.