Atteliér 20 rokov nezmenil farby. Dnes je modro-žltý, lebo v tejto chvíli nie je nič dôležitejšie ako mier.

Nie je dokonalá, ale je ide o to najlepšie, čo sme doteraz vymysleli. Bez nej by naša redakcia nemala zmysel a naša práca by neexistovala. Demokraciu si nacvičujeme na každej porade, keď slobodne diskutujeme o tom, čo sa dostane do časopisu a na web.

Nikto nám to nediktuje a doteraz nikomu z nás ani nenapadlo, čo by sa stalo, keby diktoval. Počas pandémie sme si uvedomili, aké dôležité je zdravie. Teraz zisťujeme, že ani mier nie je samozrejmý.

Ak už boj, tak slovom, ak konflikt, tak argumentmi – to zastávame my, členovia redakcie časopisu Atteliér, pri pohľade na naše malé stretnutia, aj na veľké medzinárodné strety. Preto nesúhlasíme s vojnou na Ukrajine. Myslíme na všetkých nevinných, ktorí pre ruskú inváziu akýmkoľvek spôsobom trpia. Obzvlášť súcitíme s našimi spolužiakmi a ostatnými členmi fakulty, ktorí pochádzajú z Ukrajiny.

Keď sa ohrozenie našich základných istôt dostane tak blízko, cítime, že ľuďom, ktorí ich už stratili, chceme pomôcť. Konflikt, do ktorého sme sa 24. februára prebudili, však nezačal zo dňa na deň.

Fyzické boje sa odohrávajú za našimi hranicami, no to, čo ich umožňuje, má každý z nás doma. Nepravdivé informácie vyskakujú z webu, zo sociálnych sietí, počujeme ich v televízii aj z úst niektorých politikov. Lož nie je názor. Preto sa ako študenti masmediálnej komunikácie zaväzujeme nedať jej priestor a pomôcť aspoň týmto spôsobom.

Redakcia časopisu Atteliér