Aj tento rok naši šikovní študenti priložili ruky k dielu a zorganizovali krásne vianočné stretnutie, tentoraz zamerané na zbierku pre deti z Klubu Detskej Nádeje v Trnave. Vôňa vianočného punču, ligotavé ozdoby stromčeka a zamatový hlas spevákov zaujal hostí aj tento rok, 12. decembra na tradičnom, v poradí už štvrtom podujatí s názvom Vjamnoce, ktoré pripravil Kabinet eventov FMK a organizačná skupina Event Squad. Podujatie sa konalo v budove FMK UCM v Jame.

Vjamnoce sú každoročne zamerané na oslavu Vianoc so študentmi a pedagógmi, ale aj na pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Tentoraz organizátori pomáhali Klubu detskej nádeje – občianskemu združeniu spájajúcemu všetkých, ktorí chcú prispieť k skvalitneniu, spríjemneniu a uľahčeniu života dlhodobo hospitalizovaných alebo znevýhodnených detí.

Program podujatia otvorili o 11:00 deti z Materskej školy so sídlom v Jame, ktoré hneď po vystúpení obdaroval Mikuláš balíčkami sladkostí. Následne vystúpil Univerzitný spevokol UniTTy a medzi ďalšími hosťami sa predstavila speváčka Barborka Hazuchová  s klaviristom Marekom Masarikom, hudobná skupina Tania a friends, sólistka Ivanka Lacková, či Lucka Baníková.

Súčasťou sprievodného programu boli nielen mnohé hudobné vystúpenia, ale aj originálne handmade trhy, či možnosť vyrobiť si darčeky na mieste, v malej handmade workshop zóne.

Návštevníkov lákali sladké a slané dobroty, kapustnica, ale aj atraktívne ceny v tombole, ako značkový kávovar, žehlička na vlasy alebo syrová misa. Celkový dojem z podujatia umocňovala nádherná vianočná výzdoba a fotostena, súčasťou ktorej bol vianočný stromček a nočná zasnežená krajina v životnej veľkosti, ktorú maľoval pán školník z Jamy.                                                                                                          

Výťažok z tomboly a predaja vianočných dobrôt putoval aj tento rok vďaka šikovnej študentke Kabinetu eventov, moderátorke a dobrovoľníčke Kataríne Kelešiovej, na dobročinné účely.             

   

V rámci podujatia Vjamnoce sa nám podarilo vyzbierať 150 eur, ktoré odovzdáme organizácii Klub detskej nádeje. Sme mimoriadne radi, že sme mohli tejto organizácii pomôcť a zorganizovať podujatie krásne nielen vzhľadom, ale aj dušou. Aj touto cestou chcem poďakovať všetkým, ktorí nás podporili, prispeli a pomohli tak na dobrú vec. Ďakujeme,“ povedala vedúca kabinetu eventov Petra Grešková.

Autor: Monika Dimitrovičová

Zdroj: Petra Grešková

Foto: Denisa Moravčíková