Zimné študentské hry 007

Účastníci začali prichádzať postupne od piatkového rána do večerných hodín. Po registrácii a prebratí uvítacieho balíčka sa niektorí vybrali na svah, iní nadväzovali kontakty, alebo sa rozhodli odskúšať horolezeckú krytú stenu. Po večeri nasledovalo slávnostné otvorenie Zimných študentských hier 2013 a prvá Carat party. Počas noci sa predstavila kapela The Bright Eye, Matenko Halák & Roman Kováč. Noc uzavrel Dj Káčko v skorých ranných hodinách, čo mohlo byť pre niektorých účastníkov náročnejšie, pretože už o 7.30 začala súťaž v zjazde na lyžiach a snowboarde. Hoci táto zmena nastala pár dní pred pretekom, vyše 50 pretekárov sa nenechalo odradiť a nastúpilo na štart a odjazdilo jedno kolo v polooblačnom počasí. Nasledovalo voľné lyžovanie, obed a druhá lyžiarska a snowboardová disciplína- slalom. Pretekári mali už možnosť odjazdiť dve kolá, z ktorých sa im rátal lepší čas. Obe trate boli profesionálne pripravené a zabezpečené bezpečnostnými sieťami, bránkami, a časomierou. Počas pretekov bola na štarte Horská záchranná službu, ktorej služby našťastie nebolo treba využiť aj vďaka disciplinovanosti pretekárov. Aj keď polooblačné počasie sa počas slalomu zmenilo na husté sneženie a hmlu, spokojnosť účastníkov bola vysoká. Výsledky pretekov zjazdu a slalomu boli vyhlásené na začiatku druhej Carat party počas sobotnejšieho večera. Najrýchlejší boli ocenení hodnotnými cenami, ktoré darovali do súťaží sponzori Zimných študentských hier 2013. K neoficiálnym súťažiam patrila hra „Hon za pokladom“, v ktorej sa mohli zapojiť všetci účastníci v družstvách. Členovia najlepšieho družstva si taktiež odniesli darčeky. Tento večer patril hip-hop – ovému zoskupeniu Vajkres, ktorý  získal najviac hlasov počas hlasovania o najlepšiu amatérsku kapelu. Pokračovali Dj-i – Papa Django, Matwä a Roman Kováč, ktorí bavili ľudí v Retro bare do rána.

Organizačný tím verí, že účastníci odchádzali spokojní, plní nových zážitkov, výhier, spoznaní a odhodlania vrátiť sa o rok. Samozrejme, konštruktívnu kritiku si organizátori berú k srdcu a sú pripravení začať s organizáciou ďalšieho ročníka, vylepšeného o pripomienky účastníkov.