Fanúšikovia nenáročného humoru plného improvizácie si v Malom Ríme prídu opäť na svoje. Po pol roku sa do mesta vracajú jedinečné 3T: Tri Tvorivé Tvory.  

Trojica hercov odohrá improvizačno-humoristické predstavenie 21. novembra 2018 o 19:30 hod. v Kine Hviezda.

„Často improvizujeme s predmetmi, často sa nám na javisko dostanú naozaj bizarné predmety,“ približujú Šoko, Pucho a Stanley spoločne. Na javisku sa spolu s nimi objavila už aj babeta či raft. Do scénky dokonca museli zakomponovať aj päťročného chlapca alebo zásnuby.

Každé ich predstavenie na javisku je premiérou aj derniérou zároveň, pretože každé je jedinečné a neopakovateľné, tvrdí zohratá partia improvizátorov.

Tri Tvorivé Tvory zabávajú Slovensko už štrnásť rokov a to v nezmenenej zostave hercov tvorenej Jurajom „Šoko“ Tabačkom, Lukášom „Pucho“ Púchovským a Stanom „Stanley“ Staškom. Počas svojej existencie odohrali takmer šesto predstavení.

„Divadelno-športový freestyle“

Koncept improvizovaného hrania za interaktívnej účasti publika a divákov nemá na Slovensku veľkú tradíciu. Tri Tvorivé Tvory sú preto jedinečným humoristicko-hereckým zoskupením.

Herci opisujú svoj štýl ako „divadelno-športový freestyle“, pretože v reálnom čase a v adrenalíne vytvárajú výstup podľa predstáv divákov. Ide o krátke scénky na témy, ktoré herci vyzbierajú od svojho publika hneď v úvode.

„Sú to témy, ktoré dokážu zaskočiť, čo ale nie je problém, lebo ak slovu alebo vete nerozumieme, vzniká pomerne široký priestor na našu stupídnu interpretáciu,“ herci približujú jeden zo spôsobov, ako tvoria situačný humor priamo na javisku.

Účasť divákov je však prítomná počas celého priebehu predstavenia. Ich reakcie a postrehy herci dokážu šikovne zakomponovať do samotných scénok, ktoré sú tiež doplnené o náhodné kulisy a kostýmy.

Súčasťou každého ich prestavenia je aj hudobný hosť. V Trnave zahrá Richard Chovan, hudobník a frontman kapely Horehigh.