Namiesto rekonštruovania starej športovej haly vznikne v Trnave úplne nová budova. Mesto plánuje postaviť multifunkčné športové centrum.

Pôvodná športová hala už viac nespĺňa kritériá pre medzinárodné podujatia. Od moderného športového centra má veľmi ďaleko, a preto sa predstavitelia mesta Trnava rozhodli, že na rovnakom mieste dajú postaviť úplne novú budovu.

V posledných rokoch hrajú v mestskej športovej hale trnavské volejbalistky, pôsobiace v najvyššej súťaži a v slovenskom pohári. Súčasťou tímu sú aj hráčky, ktoré študujú na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V minulosti tam hral tiež nemecký futsalový majster Hohenstein-Ernstthal. Ten si v rámci prípravného obdobia zmeral sily s Atleticom Trnava. Okrem volejbalu a futsalu sa v mestskej športovej hale konali zápasy z mládežníckeho basketbalu i florbalu.

Predbežná cena za investíciu je 10 miliónov eur

Za zámerom vybudovania modernej haly spustila Trnava architektonickú súťaž návrhov na nový športový stánok. Záujemcovia museli vypracovať komplexný návrh areálu s viacúčelovou halou, tréningovou plochou, univerzálnou telocvičňou a potrebným zázemím.

športová hala Trnava
Plánom mesta je na mieste súčasnej športovej haly vybudovať nové centrum so zázemím pre 120-tisícové spádové územie. Zdroj: archinfo.sk

K verejnému obstarávaniu s výberom firmy ešte nedošlo. „Zatiaľ nie, pretože najprv musí byť spracovaná kompletná projektová dokumentácia stavby víťazným kolektívom projektantov,“ povedala Veronika Majtánová, hovorkyňa mesta Trnava a vedúca úseku komunikácie i marketingu.

Ešte pred výstavbou musí mesto zbúrať predošlú halu. Ako priblížila hovorkyňa mesta, je to veľká investícia, a preto chcú využiť aj externé zdroje financovania. V súčasnosti čakajú na vyhlásenie vhodnej výzvy.

Predstavitelia mesta rátajú s úpravou okolia budovy a plánovaná je aj výstavba parkoviska pre návštevníkov podujatí v mestskej športovej hale. „Nové riešenie by malo priniesť zvýšenie počtu parkovacích miest. Okrem toho uvažujeme aj o vybudovaní ľahkého montovateľného modulárneho parkoviska na parkovacej ploche vedľa haly, ktoré by poskytlo dostatočné kapacity nielen pre Mestskú športovú halu, ale aj pre návštevníkov mesta, dodáva Majtánová.